(brak nazwy) Liczba odsłon: 173 Średnia ocena: (brak głosów)
Głosuj na drzewo:
Klon zwyczajny (Acer platanoides L.)
Klasa B.     Spory okaz klonu zwyczajnego, rosnącego tuż przy lokalnej drodze. Podczas pomiarów 17.09.2015 najbardziej rzucał się w oczy wielki konar, który spadł kilka tygodni wcześniej na pobliski młodnik brzozowy, robiąc w nim pokaźną wyrwę. Jest to z resztą drzewo o nisko odchodzących konarach, niewysokie, za to z szeroką koroną. [2015] W 2017 niewiele się zmieniło, nadal obok pnia leży spory konar, a stan zdrowotny drzewa nie zmieni się.    
Lokalizacja: PL / łódzkie / pabianicki / Pabianice / Okołowice / przy drodze. W lesie, na terenie zurbanizowanym. Szczegóły lokalizacji: Ok. 300m na południowy wschód od drogi krajowej nr 71 (Stryków-Zgierz-Konstantynów Łódzki-Pabianice). Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: wyśmienity. Wiek: 140(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
4,53m / φ(**) 1,44m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
22,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: AndrzejWeberPL, 2015-09-17 23:36:00
Ostatnio zmodyfikował: AndrzejWeberPL, 2017-10-09 19:26:27

Komentarze:  
Średnia ocena: (brak głosów)   Głosuj na zdjęcie:
       
Powiększ