(brak nazwy) Liczba odsłon: 738 Średnia ocena: 4,50 (4 głosów)
Głosuj na drzewo:
Lipa drobnolistna (Tilia cordata Mill.)
Klasa A.     Najgrubsza lipa w województwie podkarpackim. Pień drzewa jest w znacznym stopniu wypróchniały i pokryty licznymi naroślami. Złamał się on na wysokości ok. 6 m. Stało się to najprawdopodobniej w 2010 r. Obecnie żyją tylko dwa duże konary i mniejszy odrost. Jeden z konarów zaczyna odchodzić od pnia na wysokości powyżej 90 cm, przez co obwód mierzony wyżej jest o wiele większy.     
Lokalizacja: PL / podkarpackie / leski / Olszanica / Paszowa. Na terenie zurbanizowanym. Szczegóły lokalizacji: Przy kościele (dawniej cerkwi). Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: fatalny. Wiek: 400(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
8,65m / φ(**) 2,75m
Liczba pni
: 1?
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i wiarygodne są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: BartoszStój_PL, 2016-02-18 20:32:19
Ostatnio zmodyfikował: BartoszStój_PL, 2018-09-21 00:16:09

Komentarze:  
Średnia ocena: 5,00 (2 głosów)   Głosuj na zdjęcie:
       
Powiększ