Licznik odwiedzin (zewn./wewn.): 1491018/1521936
Barbara
Liczba odsłon: 1033 Średnia ocena: 4,33 (6 głosów)
Głosuj na drzewo:
Topola holenderska
(Populus x canadensis 'Marilandica')

Klasa B.     To drzewo miało być ścięte do końca grudnia 2013 r. Jednak dzięki chorzowskiemu Stowarzyszeniu "Nasz Park" i głosom okolicznych mieszkańców udało się je ocalić i to w sposób dość nietypowy. UM w Chorzowie wydzierżawił Stowarzyszeniu grunt wraz z drzewem na siebie natomiast wziął koszty wszelkich prac pielęgnacyjnych, które przeprowadzać będzie na wniosek w/w. Tak więc drzewo rośnie, ma się dobrze i miejmy nadzieję, że jeszcze wiele, wiele lat będzie cieszyć swoich obrońców i mieszkańców, którzy tak chętnie stanęli w jego obronie. Pod koniec maja 2014 r. topoli oficjalnie nadano imię Barbara, na cześć pani Barbary Mirek - członkini stowarzyszenia "Nasz Park", która była pomysłodawcą i główną organizatorką akcji. Wiek drzewa ustalony dzięki panu Ernestowi Rudnickiemu - dziękujemy.    
Lokalizacja: PL / śląskie / chorzowski / Chorzów / Chorzów / Plac Mickiewicza. Na terenie zurbanizowanym. Współrzędne GPS: N   E (zaloguj się aby widzieć współrzędne GPS)
Stan zdrowotny: zadawalający. Wiek: 96(*) lat(a).
* Dokładny wiek drzewa jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, dlatego też liczby podane wyżej powinny być generalnie traktowane tylko jako pewne przybliżenie, zwykle bardzo wątpliwe i niedokładne (chyba, że w opisie drzewa zaznaczono inaczej).


Obwód pnia / Średnica(**) pnia:
4,50m / φ(**) 1,43m
Liczba pni
: 1
 ** Wartość średnicy ma sens jedynie w przypadku regularnych,
walcowatych (przynajmniej w miejscu pomiaru) pni
Pomiary obwodu pnia (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i potwierdzone są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wysokość:
32,00m
Pomiary wysokości (kliknij wiersz, aby zobaczyć szczegóły pomiaru): Skip Navigation Links. (pomiary standardowe i potwierdzone są wyświetlane pogrubioną czcionką)

Wprowadził: ANONIM038, 2014-04-13 18:43:16
Ostatnio zmodyfikował: PiotrGachPL, 2019-01-10 12:21:02

Komentarze:  
Średnia ocena: 3,33 (3 głosów)   Głosuj na zdjęcie:
       
Kwiecień 2014. Powiększ